چای زردچوبه چیست؟ + خواص و فواید چای زردچوبه

آشنایی با فواید و خواص بسیار چای زردچوبه برای سلامتی بدن افراد

چای ادویه زردچوبه در خدمت سلامت افراد

میزان سرعت ورود ماده رنگی اویه  زردچوبه (کرکیمن) به دستگاه گردش خون افراد و جذب آن توسط بافت های بدن و اندام های بدن، پایین است، یعنی زمان زیادی طول می کشد که بدن این ترکیب را هضم و جذب کند. به همین علت، مکمل های زردچوبه با مقدار ماده کرکیمن تغلیظ شده بسیار ارزان و در دسترس می باشد.

چای tea زردچوبه، از دم کردن ریشه رنده شده زردچوبه یا پودر آن به دست می آید و یکی از پراثرترین روش های مصرف این ادویه است.

هیچ توصیه خاصی در مقدار مصرف زردچوبه روزانه وجود ندارد و مقدار مصرف هر روز آن به مقدار زیادی بستگی به روند درمانی بیماری دارد که شخص گرفتار آن شده است..

تحقیقات انجام شده در این زمینه بیان می کنند که مقدار مصرف صحیح و سالم زردچوبه برای بزرگسال ها بین چهارصد تا ضضصد میلی گرم از پودر ادویه خالص یا یک تا سه گرم ریشه ادویه رنده شده تازه یا خشک شده است. بهترین راه برای اینکه مطمئن بشوید یک محصول خالص دارید این است که با تهیه ریشه زردچوبه، خودتان آن را رنده کنید.

کاهش علائم آرتریت / ورم مفاصل

کرکیمن به عنوان ضدالتهاب میتواند به کاهش چشمگیرترین نشانه های آرتریت (ورم مفاصل) کمک کند.

مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۷ نشان داده است که بیش از ۲۰۶ امریکایی مبتلا به رماتیسم مفاصل، برای کنترل نشانه های بیماری خود از مکمل های بدون ویتامین vitamin حاوی زردچوبه استفاده کرده اند و این محصولات به دلیل تاثیر بسیاردر کنترل علایم، از پرمصرف ترین مکمل های موجود بوده اند و این نشان دهنده تاثیر زردچوبه در روند بهبودی آنهاست.

پیشنهاد میشه مطلب 7 درمان خانگی درد مفاصل مطالعه شود.

افزایش عملکرد سیستم ایمنی بدن افراد

اثبات شده است که کرکیمن با خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد ویروسی و ضدباکتریایی خود به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن افراد کمک می کند. همچنین نشان داده شده است که کرکیمن به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده ادویه زردچوبه مانند یک متعادل کننده ایمنی بدن عمل کرده به تنظیم عملکرد سلولهای ایمنی بدن اشخاص در برابر بیماری سرطان کمک می کند.

پیشنهاد میشه مطلب خوردنی هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن مطالعه شود.

کاهش عوارض بیماری های قلبی – عروقی

مطالعات چندی بیانگر این است که کرکیمن موجود در زردچوبه به دلیل داشتن خواص و فواید مفید فراوان برای سلامت قلب، در بدن به عنوان نوعی آنتی اکسیدان و ضدالتهاب عمل می کند.

تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، نشان داد که اگر سه روز قبل و پنج روز بعد از عمل جراحی باز پیوند سرخرگ کرونر قلب، روزی چهار گرم کرکیمن مصرف شود، خطر بسته شدن رگهای قلب و بروز سکته قلبی حدود ۱۷درصد کاهش می یابد.

پیشنهاد میشه مطلب دوری از بیماری های قلبی مطالعه شود.

کمک به پیشگیری و درمان سرطان

یکی از اصلی ترین فواید و خواص زردچوبه که در درمانهای بالینی به کار می رود، این است که کرکیمن موجود در آن خاصیت ضد سرطانی دارد. کرکیمن به عنوان آنتی اکسیدان و ضد التهاب، خطر تخریب سلول های بدن را کم کرده ریسک جهش های سلولی و سرطان را کاهش می دهد و همچنین خواص ضد توموری دارد و رشد تومور ها و گسترش سلولهای سرطانی در بدن را محدود می کند.

پیشنهاد میشه مطلب جلوگیری از سرطان پوست مطالعه شود.

 کنترل سندروم التهاب و تحریک پذیری روده

کرکیمن از زمان های بسیار دور و قدیم در طب سنتی به عنوان درمانی برای اختلالات گوارشی به کار می رفته است و به کاهش درد ناشی از سندروم تحریک پذیری روده کمک کرده و مدت زمان هضم غذا و دفع را کم می کند و کیفیت زندگی افراد مبتلا به عوارض این بیماری را بهبود می بخشد.

پیشنهاد میشه مطلب جلوگیری از سرطان روده مطالعه شود.

جلوگیری و درمان بیماری آلزایمر

کرکیمن موجود در زردچوبه باعث کاهش بیماری زوال سلسله اعصاب یا همان آلزایمر (زوال عقل) می شود. قدرت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی آن به کاهش تخریب سلولی، التهاب وایجاد پلاکهای خونی و رسوبات پروتئینی حاصل از فساد نسجهای بدن که از عوارض آلزایمر است، کمک می کند.

علاوه بر این کرکیمن قادر است روند تغییرات پروتئینی ناشی از افزایش سن که سبب بروز آلزایمر می شود را کندتر و یا گاهی متوقف کند.

پیشنهاد میشه مطلب نشانه های آلزایمر و فراموشی مطالعه شود.

حمایت بدن در برابر آسیب های کبدی

تحقیقات نشان داده است که کرکیمن، بدن را در برابر بیماری های کبدی محافظت می کند. مزایای کرکیمن برای کبد و کیسه صفرا افراد، افزایش تولید ترشحات گوارشی کیسه صفراست(زرداب) که از تخریب سلولهای کبدی جلوگیری می کند.

پیشنهاد میشه مطلب اختلال کبدی مطالعه شود.

کمک به پیشگیری و کنترل دیابت

در طب سنتی، از زمانهای قدیم از زردچوبه برای درمان بیماری دیابت (بیماری قند) استفاده شده است. گیاهانی مانند زردچوبه و در کل ترکیبات حاوی کرکیمن خواص ضد دیابتی زیادی دارند که به کنترل دیابت کمک می کند.

پیشنهاد میشه مطلب دیباتی ها چه غذاهایی بخورند مطالعه شود.

کمک به درمان و کنترل بیماری های ریوی

خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی کرکیمن به کاهش علایم بیماری های مزمن ریه کمک خواهد کرد.

با وجود محدودیت شواهد علمی در این زمینه، باید خاطر نشان کرد که کرکیمن ممکن است در درمان بیماری تنفسی آسم، فیبروزهای کیست مانند ریوی، سرطان و یا زخم های ریه و بیماریهای ریوی مزمن بسیار موثر باشد.

پیشنهاد میشه مطلب ابتلا به سرطان ریوی با رژ لب مطالعه شود.

روش آماده سازی چای زردچوبه

این چای را هم می توانید با پودرخالص زردچوبه و هم با زردچوبه تازه یا خشک ورنده شده تهیه کنید. دم کردن این چای درست مانند دم کردن tea چای سبز یا سیاه است فقط باید مدت زمان بیشتری دم بکشد تا کرکیمن موجود در آن آزاد شود و بهتر جذب بدن شود.

چهار فنجان آب را جوش بیاورید، یک یا 2 قاشق چایخوری پودر زردچوبه یا رنده شده آن را به آب جوش اضافه کنید و اجازه دهید که این مخلوط به مدت تقریبا ده دقیقه با شعله ملایم بجوشد. چای را داخل ظرفی صاف کنید و بگذارید به مدت 5 دقیقه سرد شود .

برخی افراد ترکیبات دیگری را نیز برای خوشمزه شدن و کمک به جذب آن، به این چای اضافه می کنند. به عنوان مثال عسل honey، برای شیرین شدن چای و افزایش خواص آنتی میکروبی آن به چای می افزایند و یا شیر، خامه، شیر بادام و یا شیر نارگیل و یا یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل یا کره مایع برای کمک به جذب به چای خود اضافه می کنند، زیرا کرکیمن برای حل شدن کامل به چربی های مفید و سالم نیازمند است.

همچنین لیموی ترش یا زنجبیل برای افزایش خواص آنتی اکسیدانی و ضدمیکروبی چای و خوش طعم کردن آن موثر است. در هر حال سعی کنید چای زردچوبه را بنوشید و از خواص بینظیر آن برای سلامتی خود بهره ببرید.

پیشنهاد میشه مطلب فواید آنتی اکسیدان ها برای سلامتی بدن مطالعه شود.

بیشتر بدانید

زرد چوبه ادویه ای معروف می باشد که از ساقه زیر زمینی یا ریشه گیاه به نام کورکوما لانگا به دست می آید. این ادویه بومی نواحی جنوب غربی قاره آسیا بوده و از خانواده زنجبیل است و از هزارها سال قبل در طب چینی و هندی به عنوان یک درمان گیاهی به کار میرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *