نکات طراحی اتاق نوزاد + عکس های دیزاین اتاق نوزاد

آموزش دکوراسیون اتاق نوزاد

نکته های در مورد دکوراسیون و چیدمان اتاق نوزاد :

– به جای صرف هزینه های گزاف برای کاغذ دیواری کردن اتاق، سعی کنید دیوارها را رنگ بزنید. از میان رنگ ها انتخاب ها گسترده ای در پیش روی خود دارید که می توانید از خلاقیت خود کمک گرفته و ترکیب های رنگی زیبایی را خلق کنید.

– برای دیوارهای اتاق کودک از رنگ های غیر سمی استفاده کنید تا نگران گازهای شیمیایی نباشید. بهتر است حتی الامکان ۱ ماه قبل از ورود کودک اتاق او را رنگ کنید.

– سیستم تهویه مطبوع گرد و غبار و آلودگی ها را تصفیه کرده و هوا را پالایش می دهد و تنفس کودک راحتتر می شود.

– برای پوشاندن کف نیز فرشی را انتخاب کنید که از نخ های طبیعی درست شده باشد و مواد شیمیایی در کمترین میزان ممکن در آن به کار رفته باشند.

– لازم نیست همه چیز را نو بخرید. چون قرار است برای یک مدت زمان کوتاهی از آنها استفاده کنید می توانید انواع دست دوم را از روزنامه ها پیدا کرده با نصف قیمت آنها را خریداری نمایید.

– وسایل اضافی نخرید. گاهی اوقات والدین آنقدر هیجان زده می شوند که نمی دانند باید چه چیزهایی بخرند. لیست لوازم ضروری اتاق نوزاد به شرح زیر است:

دستگاه تهویه هوا
گهواره
تخت
میز
صندلی
کمد لباس به همراه چند کشو
اسباب بازی – آویزهای گردان بالای تخت خواب
تشک راحت، چند دست ملافه ی تمیز، و پتو
سطل زباله دردار
کالسکه

– مسئله ای باید پیش از هر مورد دیگری در اتاق نوزاد مورد توجه قرار بگیرد، ایمنی و آرامش است. از استاندارد بودن هر چیزی که خودتان تهیه می کنید و یا برای نوازد هدیه می آورند مطمئن شوید. اگر از هر نظر خطرات ناچیزی را نیز در بر داشته باشند، حالا هر چقدر هم که برای خرید آن هزینه کرده باشید، نباید مورد استفاده قرار بگیرند.

– بیشترین هزینه را صرف خرید سرویس خواب کنید. بالشت و تشک کودک باید کاملاً راحت باشند تا در زمان خواب و استراحت کوچکترین فشاری به کودک وارد نشود.

– هنگام تمیز کردن اتاق از جارو برقی هایی مجهز به فیلتر هپا “ HEPA Filter” استفاده کنید تا ذرات ریز گرد و غبار نیز زدوده شوند.

– جنسیت کودک هم در چیدمان اتاق نقش مهمی را ایفا می کند. اگر قرار نیست که کودک در اتاق خود تنها باشد و خواهر و یا برادر بزرگتری دارد که باید در اتاق با هم باشند، بهتر است دکوراسیونی را انتخاب کنید که مناسب هر دوی آنها باشد. می توانید نوعی فضای اختصاصی برای هر یک داخل همان اتاق فراهم آورید. البته در این مورد اگر قدری آینده نگری هم به خرج دهید، بد نیست چراکه بچه ها خیلی زود بزرگ می شوند، بنابراین بهتر است اتاق را به گونه بچینید که با نیازهای چند سال آتی کودک نیز همخوانی داشته باشد.

تصاویری از دکوراسیون اتاق نوزاد :

دکوراسیون اتاق بچه دکوراسیون اتاق کودک دکوراسیون اتاق نوزاد جدید دکوراسیون اتاق نوزاد خاص دکوراسیون اتاق نوزاد شیک دکوراسیون اتاق نوزاد مدل دکوراسیون اتاق نوزاد

دکوراسیون اتاق نوزاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *