محلول ماینوکسیدیل برای ریش و سبیل درآوردن مناسب است؟

ریش

مینوکسیدل

زمانی که ماینوکسیدیل توسط FDA برای تسریع رشد موی سر تایید شد هنوز جهت رشد موی صورت تست نشده بود. با آن که تعداد محدودی گزارشات، افزایش رشد موی ریش را با کاربرد ماینوکسیدیل گزارش کرده اند، اما باید توجه شود مردان trans (دو جنسی) که تحت درمان با تستوسترون نیستند، ممکن است در مقایسه با مردان غیر trans پس از بلوغ و یا مردان trans که تحت درمان تستوسترون هستند نتایج قابل ملاحظه ای نشان ندهند و از طرفی گزارشات مطرح شده به صورت یک مطالعه شاهد موردی مطرح نشده است و پروسه قطعی اثر بخشی ماینوکسیدیل و نتایج آن به طور کامل شناخته شده نیست، ولی می تواند منجر به تحریک موی سر و بدن در بعضی افراد شود.

به خانم هایی که ماینوکسیدیل را برای ریزش موی سر استفاده می کنند، توصیه می شود که جهت پیشگیری از رویش موی ناخواسته روی صورت نریزید.

گزارشات متعددی بیان می کند، مصرف ماینوکسیدیل موضعی می تواند باعث رویش مو در نواحی غیر مرتبط مثل قفسه سینه، شکم و پشت شود و خصوصا در ناحیه زیر چشم ها و گونه شود. بسیاری از مواقع با قطع مصرف، این رویش ادامه خواهد داشت.

عوارض جانبی احتمال استفاده از ماینوکسیدیل شامل تحریک پوستی، خارش، درماتیت تماسی، کهیر، ادم و حساسیت است. عوارض جانبی نادر شامل درد قفسه صدری، کاهش میل جنسی، اختلال در بروز نعوظ ، تپش قلب سریع یا نامنظم، گرگرفتگی، سردرد، سرگیجه، بی حسی پا، دست، صورت و افزایش وزن سریع است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *