فواید نوشیدن آب / برای سلامتی بیشتر آب بنوشید

برای اینکه سالم تر باشید و سالم تر زندگی کنید کنید به اندازه کافی آب بنوشید. کم آبی بدن می تواند برای سلامتی بدن مضر باشد. در ادامه درباره فواید نوشیدن آب بیشتر بدانید:

تقویت ایمنی بدن

یک ضرب المثل اسلواکی می گوید:”آب خالص اولین و اصلی ترین دارو در جهان است. ” آب به عنوان کاتالیزور برای تجدید عملکرد بدن عمل می کند، همچنین مصرف مقادیر کافی آب عملکرد کبد و کلیه را بهبود می بخشد و باعث خنثی کردن سطوح pH، تقویت ایمنی بدن در برابر سنگ کلیه و مدیریت درد (درد های بدن و سردرد) نیز می شود.

استخوان های شما تقویت می شوند

آب به بازسازی غضروف کمک می کند و باعث کاهش آسیب های مفصلی ناشی از فشار می شود.

چربی سوزی کنید

هنگامی که 30 روز پشت سرم هم به میزان 8 تا 10 لیوان آب می خورید، بدن شما سم های مضر و ضایعات را از اندام های حیاتی خود حذف می کند و این باعث می شود که بدن شما پاک شود و به چربی شکم کمک کند.

متابولیسم افزایش پیدا می کند

مصرف میزان تعیین شده ای از آب در طول روز باعث می شود که سوخت و ساز بدن را تا 24 درصد افزایش دهد.

افزایش خلاقیت ذهنی با مصرف آب

زمانی که فردی به مدت 30 روز به طور مداوم و پی در پی روزی 8 تا 10 لیوان آب بنوشد عملکرد شناختی مغز تا 30 درصد افزایش پیدا می کند، زیرا مغز یکی از اندام هایی به حساب می آید برای کارایی بهتر نیازمند اکسیژن بیشتری است که آب اصلی ترین منبع برای تامین اکسیژن مغز شناخته می شود.

پوستی سالم داشته باشید

مصرف آب در طول روز باعث می شود که روند پیری پوست را کاهش دهد، زیرا با مرطوب نگه داشتن پوست بدن باعث نرمی، لطافت، درخشانی و از بین بردن چروک پوست می شود.

منبع: نمناک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *