فنگ شویی اتاق خواب + فنگ شویی رنگ اتاق خواب

فنگ شویی, اتاق خواب

فنگ شویی اتاق خواب + فنگ شویی رنگ اتاق خواب

چسباندن تخت به دیوار ممنوع

در اصول فنگ‌شویی هر کاری که باعث جلوگیری از جریان انرژی شود، ممنوع است؛حالا چه به هم ریختگی و شلوغی دور تا دور تخت باشد چه مانعی مانند دیوار که راه رفت و آمد از یک طرف تخت را گرفته باشد. می‌گویند بنابر قوانین فنگ‌شویی چسباندن تخت به خصوص تختخواب‌های دونفره به دیوار یک اشتباه بزرگ است چرا که در این حالت دیگر انرژی «چی» قدرت چرخیدن ندارد و در کل‌ داخل در و دیوار سرگردان می‌ماند. به عقیده چینی‌ها تخت دو نفره‌ای که یک سمت آن به دیوار باشد،یعنی اینکه رابطه زن و شوهر کم‌کم وارد یک تله می‌شود. انگار یکی در گوشه‌ای از زندگی همیشه محصور مانده است.

این قوانین فنگ شوی را در انتخاب تخت خواب به کار گیرید

تخت خواب در فنگ شویی از اهمیت زیادی برخوردار است و زیبایی و چیدمان آن به انرژی مثبت دریافتی کمک می کند، بنابراین:

• دو طرف تخت خواب باز باشد.
• دو پاتختی برای دو طرف تخت تهیه کنید.
• تخت را موازی در ورودی اتاق قرار ندهید.
• بر اساس فنگ‌شویی تخت‌خواب‌هایی که در فضای زیرین خود کشو دارند و یا ارتفاع آن‌ها بسیار کم هستند، تخت‌خواب‌های خوبی نیستند.
• تخت‌خواب شما حتما باید دارای تخته پشتی مناسبی باشد. بهترین تخته‌های پشتی از نظر فنگ‌شویی آن‌هایی هستند که مستحکم‌اند و از چوب ساخته شده‌اند. تخت‌خواب‌هایی که دارای تخته پشتی آهنی هستند را انتخاب نکنید.

شب ها تمام درها، از در وروردی گرفته تا در کمد و سرویس بهداشتی، را ببندید

این کار بهترین انرژی موجود را برای سلامتی و رابطه عاطفی شما در فضا ایجاد می کند. کمد اتاق تان را تمیز و مرتب نگه دارید تا احساس صلح و آرامش همواره در شما برقرار باشد. شاید هر فرد از فنگ شویی برداشتی متفاوت داشته باشد اما فنگ شویی یک اصل ثابت دارد: لذت و رویاپردازی. در اتاق خوابی که به سبک فنگ شویی طراحی شده، احساس عشق، شادی، التیام و آرامش می کنید.

بین پنجره و در قرار نگیرید

در زمان چیدمان اتاق خواب باید در موقعیت پنجره و در اصلی اتاق دقت کنید. درها و پنجره‌ها در اصول فنگ‌شویی بسیار مهم هستند و توجه به موقعیت آنها در برابر هر کدام از اشیای فضا اهمیت زیادی دارند. تا جایی که ممکن است باید سعی داشته باشید تختخواب‌تان بین پنجره و در قرار نگیرد. این طوری شما در میانه جریان انرژی چی قرار می‌گیرید و یکجورهایی مانع سر راه آنها هستید. اگر راهی غیر جا دادن تخت بین این دو ندارید،لازم است حتما برای پنجره‌ها پرده‌هایی ضخیم انتخاب کنید. از خوابیدن روبه‌روی پنجره‌ها هم دوری کنید. خوابیدن جلوی پنجره بر اساس قانون فنگ‌شویی خوابی آشفته برای‌تان می‌آورد.

این روزها تحقیقات زیادی بروی آثار رنگ بر ذهن انسان شده است و همین امر موجب شده تا به شما باز هم بگوییم حتما در انتخاب رنگ  برای دکوراسیون اتاق خواب خود نهایت دقت و وسواس را داشته باشید.از رنگ هایی همچون سبز و آبی می توان به عنوان رنگ های خودمانی و آرامش بخش یاد کرد.اگر به دنبال ایجاد فضایی رومانتیک در اتاق خواب خود هستید پیشنهاد می کنیم از رنگ های زیر استفاده نکنید :

تلویزیون، کامپیوتر و لوازم ورزشی را از اتاق خواب دور کنید

وجود تلویزیون، لپ تاپ، کامپیوتر در اتاق خواب، حواس شما را پرت می کند و موجب استرس می شود. بنابراین تمام این لوازم را که با استراحت و آرامش شما منافات دارد، از اتاق خواب خود دور کنید.

درجات مختلف نور را در اتاق به کار گیرید

نور نقش مهمی در فنگ شویی دارد و یکی از بهترین ابزارها برای انتقال انرژی است. می توانید از شمع ها کمک بگیرید زیرا نه تنها انرژی مثبت بلکه حسی دوستانه، گرم و التیام بخش را از خود منتقل می کنند. از خرید شمع های سمی بپرهیزید.

رنگ هایی مانند سفید-خاکستری-صورتی -زرد

رنگ های سفید و خاکستری  باعث ایجاد خلسه و حالت کسلی در شما می کند و مناسب اتاق خواب نیستند. رنگ زرد  اگر به تنهایی استفاده شود باعث ایجاد عصبانیت رد فرد خواهد کرد.اما رنگ صورتی بر خلاف اینکه رنگ بسیار شادی است اام در منظر عمومی از ان به عنوان رنگی دخترانه یاد شده و شاید زیاد مناسب آقایان نباشد.

برای داشتن یک اتاق خواب مطابق با استانداردهای فنگ‌شویی لازم است  حواس‌تان به نور اتاق هم باشد. فضای آرام اتاق خواب نیازی به نور زیادی ندارد پس لازم نیست از چراغ‌های هالوژن و مهتابی یا لامپ‌های قوی در آویزهای سقفی استفاده کنید. اصلا باید بی‌خیال چراغ‌های سقفی شوید. بهترین نور برای اتاق خواب نور آباژور است و در روز هم نور طبیعی. برای همین داشتن پرده‌های سبک در اتاق خواب برای داشتن نورهای طبیعی روز در فنگ‌شویی یک قانون است وگرنه می‌توان پرده‌ها را ضخیم کرد و اتاق را تاریک‌تر از حد لازم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *