عکس ویروس ابولا + علایم، پیشگیری و درمان ابولا

بیماری ابولا

بیماری ابولا

افراد بهبودیافته هنوز خطرناکند

از آنجا که این ویروس در 90 درصد موارد کشنده است، لذا افراد بهبودیافته باید دست‌کم به مدت دو ماه احتیاط کنند زیرا ممکن است همچنان به این ویروس آلوده باشند و اطرافیان خود را مبتلا کنند. در مردان این ویروس حتی هفت هفته پس از بهبود از راه اسپرم قابل انتقال است.

شستن دست ها با آب و صابون

شستن دست‌ها و صورت با آب پاکیزه و صابون و سپس خشک کردن آن با حوله تمیز می تواند در جلوگیری از انتقال ویروس ابولا بسیار موثر و کارآمد باشد.

دوری از تماس با بیمار

چنانچه فردی را مشاهده کردید که به ابتلای به ویروس ابولا مشکوک است، حتی الامکان سعی کنید با وی تماس فیزیکی نداشته باشید، زیرا این ویروس می‌تواند از طریق تماس فیزیکی انتقال یابد.

بسیاری از موارد جدید ابتلا به ابولا در واقع افرادی هستند که با مبتلایان به این بیماری زندگی کرده یا از آنها مراقبت کرده‌اند. تمام مراقبان بهداشتی باید تمام اقدامات احتیاطی جلوگیری از ابتلا را با پوشاندن صورت با ماسک، استفاده از دستکش و روپوش‌های آستین بلند رعایت کنند. آنها همچنین باید در هنگام دفع زباله‌های بیمارستانی نظیر سوزن و سرنگ اقدامات احتیاطی جدی را رعایت کنند. حتی این ویروس می‌تواند از طریق لمس لباس‌های فرد آلوده منتقل شود. بنابراین بهتر است لباس فرد مبتلا نیز در محل مخصوص سوزانده شود.

Cynthia Goldsmith This colorized transmission electron micrograph (TEM) revealed some of the ultrastructural morphology displayed by an Ebola virus virion. See PHIL 1832 for a black and white version of this image. Where is Ebola virus found in nature?The exact origin, locations, and natural habitat (known as the "natural reservoir") of Ebola virus remain unknown. However, on the basis of available evidence and the nature of similar viruses, researchers believe that the virus is zoonotic (animal-borne) and is normally maintained in an animal host that is native to the African continent. A similar host is probably associated with Ebola-Reston which was isolated from infected cynomolgous monkeys that were imported to the United States and Italy from the Philippines. The virus is not known to be native to other continents, such as North America.دوری از اجساد مرده

اگر فکر می‌کنید فردی در اثر بیماری ابولا مرده است، جسد او را هنگام مراسم تدفین لمس نکنید، زیرا ویروس مهلک ابولا همچنین از راه تماس با بدن اجساد بیماران قابل انتقال است. سازمان جهانی بهداشت هشدار می‌دهد که اجساد افراد مبتلا به ابولا باید فورا و تحت شرایط کاملا بهداشتی و مطمئن دفن شوند.

دوری از تماس با حیوانات آلوده

از آنجایی که گفته می‌شود نخستین بار این ویروس از طریق حیواناتی مانند میمون و شامپانزه و خفاش منتقل شده است، از شکار و تماس با این حیوانات جدا خودداری کنید.

از تماس و خوردن گوشت میمون امتناع کنید

به نظر می رسد بیماری ابولا پس از تماس نزدیک با ترشحات بدن حیوانات مبتلا به این ویروس، انسان را آلوده کرده است. بنابر اعلام WHO، شیوع ابولا در آفریقای جنوبی به دلیل تماس فیزیکی با شامپانزه، گوریل، خفاش میوه‌خوار، میمون‌ها، بُزگوزن جنگلی و جوجه تیغی‌های مبتلا به ابولا یا لاشه ‌ای آنها رخ داده است. بنابراین در شرایط اضطرار افراد باید از دست زدن به لاشه‌های این جانوران یا خوردن گوشت آنها امتناع کنند.

جلوگیری از ایجاد ترس و شایعات

ایجاد ترس و وحشت و شایعه پراکنی ممکن است باعث شود فرد مبتلا از معرفی خود به مراکز پزشکی واهمه داشته باشد و خود را به این مراکز معرفی نکند. بنابراین سعی کنید اصول بهداشتی لازم را رعایت کنید و از شایعه پراکنی که باعث ایجاد موج وحشت می شود، خودداری کنید.

ویروی ابولا

علایم بیماری ابولا :

بر اساس گزارش های سازمان جهانی پیشگیری و کنترل بیماری ها (CDC)، چیزی حدود سه هفته طول می کشد تا علامت های ابتلا به عفونت ویروسی ابولا تظاهر کنند. این علائم از قرار زیر اند:

اسهال

تب

سردرد

درد عضلات

درد معده

خونریزی ها و کبودی های بی دلیل

استفراغ

دقت داشته باشید که در صورت مواجهه با هر یک از این علائم، مخصوصا زمانی که با تب همراه باشد، لازم است هرچه سریع تر مراتب را به پزشک معالج خود و یا مراکز بهداشتی گزارش دهید، زیرا اگر این علامت ها مربوط به عفونت ویروسی ابولا باشند، از همان لحظه اول تمام افراد خانواده در معرض خطر خواهند بود.

ویروس

درمان بیماری ابولا :

در حال حاظر هیچ درمان صددرصد و یا واکسنی برای این بیماری وجود ندارد. در عوض راهکارهای حمایتی برای راحت تر کردن زندگی برای فرد از قرار زیر اند:

درمان هایی برای تنظیم فشار خون

تنظیم تعادل الکترولیت ها

تامین اکسیژن از طریق کپسول های اکسیژن در صورت لزوم

تامین آب بدن و درمان کم آبی

درمان عفونت های همراه با فرد

البته سیستم ایمنی افراد مختلف نسبت به ویروس ابولا متفاوت پاسخ می دهد، برای مثال در حالی که برخی افراد ممکن است بدون هیچ مشکلی از بیماری نجات پیدا کنند و درمان شوند، افراد دیگر با گذشت زمان و اقدامات درمانی در حال انجام، همچنان به درجات شدیدتر بیماری مبتلا شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *