روغن نارگیل چه کاربردهایی دارد؟ + روش استفاده

روغن نارگیل

روغن نارگیل چه کاربردهایی دارد؟ + روش استفاده

جلوگیری از خونریزی بینی

خشکی هوا و حساسیت ها از دلایل رایج خونریزی بینی هستند. برای مرطوب نگه داشتن غشاء داخلی سوراخ های بینی یک مرطوب کننده ی هوا به شما کمک خواهد کرد. همچنین می توانید یک لایه ی نازک از روغن هایی مانند روغن نارگیل را به داخل بینی خود بمالید. آن را با انگشت آرام داخل سوراخ بینی ماساژ دهید.

مرطوب کننده ی بدن برای پوست های خشک

روغن نارگیل را روی آرنج ها و دیگر نقاط بدن که پوست سختی دارند بمالید. برخی افراد حس می کنند روغن نارگیل زیاد چرب است و آن را ترجیح می دهند با مواد دیگر ترکیب کنند. یکی از ترکیبات مشهور برای این کار مخلوط دو سهم مساوی از روغن نارگیل و ژل آلوئه ورا می باشد.

برای تسکین آفتاب سوختگی

می توانید با زدن کمی ژل آلوئه ورا ناراحتی ناشی از آفتاب سوختگی روی بدنتان را کمی آرام کنید. پس از خشک شدن کمی روغن نارگیل مایع روی آن بزنید. یک پارچه ی کهنه روی محل سوختگی بگذارید تا مانع ایجاد لکه های روغن روی ملافه ی تخت شوید.

لایه برداری پوست

یک لایه بردار شکر کمک می کند سلول های پوستی مرده از بین رفتن و از لایه بردارهای نمک برای پوست نرم تر است. برای تهیه ی یک لایه بردار ساده به مقدار مساوی شکر را با روغن نارگیل ذوب شده ترکیب کنید. پوستتان را با این ترکیب بمالید ( مواظب باشید پوست را زخم نکنید )

ماساژ برای رفع خستگی و گرفتگی ماهیچه

برای یک ماساژ راحت با روغن نارگیل مقداری از آن را بین دستان خود گرم کنید. با وجودی که اغلب روغن نارگیل های موجود در بازار مایع اند اما اگر نبود، حرارت دست شما آن را ذوب خواهد کرد.

جلوگیری از ایجاد خطوط ناشی از کشش

دلایل زیادی وجود دارند که این خطوط روی بدن ظاهر می شوند از جمله ژنتیک یا بارداری. اما مرطوب نگه داشتن پوست به پیشگیری از ایجاد این خطوط کمک خواهد کرد.

نیش حشرات و خارش پوست

زمانی که کمی از روغن نارگیل را روی محل نیش حشرات که عفونی نشده است بمالید ،و یا جاهایی از پوست که احساس خارش دارید، متوجه می شوید این روغن خارش محل را بسیار آرام تر خواهد کرد. برخی افراد برای متوقف کردن خارش از سرکه ی سیب استفاده می کنند.

روغن نارگیل چه کاربردهایی دارد؟ + روش استفاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *