دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ زیبای بنفش + عکس

دکوراسیون داخلی منزل با رنگ بنفش, عکس دکوراسیون خانه با رنگ بنفش, آموزش دکوراسیون خانه, دکوراسیون بنفش

زندگی مدرن در کلانشهر‌ها و بالا رفتن ارزش و قیمت زمین و مسکن باعث شده که بیشتر ساکنان شهرهای بزرگ در آپارتمان‌های کوچک‌تر زندگی کنند.

شاید برای بسیاری از ساکنان این آپارتمان‌ها، چیدن یک خانه شیک و زیبا و در نتیجه تبدیل آن آپارتمان کوچک به خانه‌ای گرم و دلنشین و در عین حال شیک و مدرن، بسیار ناممکن و دور از ذهن به نظر برسد اما این بار به یکی از این آپارتمان‌ها رفته‌ایم تا یک نمونه تحسین‌برانگیز از آنها  را نشان دهیم که با تغییراتی کوچک اما مهم به آپارتمانی شیک و دیدنی تبدیل شده است. خانم سوزان نجفی‌زاده، صاحب و طراح این آپارتمان برای شما از ایده‌های جالب و کوچکش برای تغییراتی بزرگ در این واحد شیک و مدرن می‌گوید.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ بنفش

بعد از اتمام دوره آکادمیک معماری در دانشگاه، یک دوره طراحی دکوراسیون در آلمان گذراندم و در آنجا با ایده‌هایی از دکوراسیون آشنا شدم که کمتر در خانه‌های ایرانی دیده  بودم. متوجه شدم چقدر برای اروپایی‌ها انتخاب و چیدن وسایل خانه راحت است و ما ایرانی ها چقدر این کار را سخت و پرهزینه انجام می دهیم. راز سادگی و در عین حال شیک بودن خانه‌های اروپایی را در انتخاب درست و هوشمندانه وسایل و ابزاری می‌دانم که در دکوراسیون منزل استفاده می‌کنند. انتخاب رنگ‌های خنثی در دیوار‌ها و وسایل بزرگ خانه که هزینه تعویض آنها بیشتر است، سبب می‌شود که به‌راحتی در انتخاب و جابه‌جایی وسایل و تزیینات خانه تغییراتی ایجاد کنند.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ بنفش

اولین‌باری که به این خانه آمدیم به خاطر اینکه به بودجه مدنظر ما می خورد، آن را انتخاب کردیم. شاید برای شما غیر قابل باور باشد که این آپارتمان در ابتدا چقدر بد بوده است؛ یک آشپزخانه کوچک در کنار یک سالن ال‌شکل که به هیچ‌وجه نمی توانستیم از فضای آن استفاده کنیم.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ بنفش

به خاطر زیاد بودن هزینه‌های تغییر اساسی کابینت‌ها، مجبور شدیم کابینت‌های جدید را مطابق با رنگ کابینت‌های قدیمی انتخاب کنیم. کانتر را هم برداشتیم و به جای آن یک جزیره در وسط آشپزخانه قرار دادیم که در کنار میز ناهارخوری که از قبل داشتیم، فضای پذیرایی داشته باشیم. گاهی با یک مبل یا یک پارتیشن کوچک می‌شود دو فضای نشیمن و پذیرایی را از هم جدا کرد. این تغییر می تواند با کمترین هزینه نتیجه‌ای چشمگیر در زیبا‌تر کردن خانه تان داشته باشد.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ بنفش

استفاده از گل‌های طبیعی در حس و حال خانه تاثیر زیادی دارد. سعی کردم از گل‌های آپارتمانی با برگ‌های سبز استفاده کنم که هم نور کمتری نیاز داشته باشند و هم از همنشینی رنگ‌های سبز در کنار رنگ‌های خنثی استفاده مطلوبی کنم.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ بنفش

شاید خیلی از مردم گمان می‌کنند که وسایل شیک باید گران باشند اما از دید من، ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین وسایل اگر هوشمندانه و ریزبینانه انتخاب شوند، تناسبی به تمام اجزای خانه می‌بخشند که حس  و روح شیک بودن را به همه جای خانه منتقل می‌کنند. تناسب رنگ‌ها و فرم‌ها نسبت به  گران بودن و پرزرق و برق بودن وسایل، اهمیت بیشتری در زیبا کردن فضا دارد.  دکور مینیاتوری آشپزخانه را هم خاله‌ام ساخته که بسیار هنرمند بود.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ بنفش

به نظر من دید معماری و هنرمندانه ریشه در ذات و ژنتیک ما دارد اما با استفاده از ایده‌های سایرین و مطالعه و جست‌وجوی این ایده‌ها از کسانی که متخصص این رشته هستند، می‌توانیم به رشد و شکوفایی استعداد و خلاقیت‌های‌مان کمک کنیم. نباید هر وسیله‌ای از هر رنگی را به علت اینکه در آن لحظه خوش‌مان آمده، برای دکور خانه‌مان انتخاب کنیم. بهتر است اول به ترکیب خانه و وسایل‌مان دقت کرده و همه‌چیز را در تناسب با هم انتخاب کنیم. اول کاربری، بعد سادگی و در نهایت زیبایی یک وسیله است که در دکوراسیون خانه تاثیرگذار خواهد بود.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ بنفش

به‌شدت مخالف استفاده از وسایل صرفا دکوری و بدون استفاده در منزل هستم. اگر وسیله‌ای را در خانه استفاده می‌کنیم و آن را هماهنگ با سایر دکوراسیون خانه در نظر می‌گیریم، حتما باید وسیله‌ای کاربردی باشد که استفاده‌ای در زندگی ما داشته باشد. دوست ندارم با وسایل تزیینی اضافی، فضای خانه‌ام را شلوغ کنم. بهتر است تا جای ممکن از وسایلی استفاده کنیم که بیشتر مورد استفاده برای‌مان دارد. در پروژه‌های دیگرم هم همین ایده را اجرا می‌کنم.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ بنفش

دیوارهای خانه هم ایرادهای ظاهری زیادی داشتند؛ مثل لوله‌های روکار گاز و سیم‌های برق که با پوشاندن آنها با کاغذدیواری‌ای که در سایر فضای خانه استفاده کردیم، تا حدودی ایرادهای‌شان را پوشاندیم.

پنجره‌های بزرگ و نورگیر این خانه، تنها مزیت آن بود که با انتخاب یک پرده کرکره‌ای ساده با رنگ خنثی و کمترین هزینه، مدرن بودن فضای آن را حفظ کرده و در عین حال از نور طبیعی روز نیز به بهترین شکل استفاده کردیم.  برای تابلوهای روی دیوارها هم قاب سفید را در نظر گرفتم تا تمام جزییات خانه با هم در تناسب باشد.

دکوراسیون داخلی مدرن منزل با رنگ بنفش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *