دستور تهیه پنکیک گوشت به پیازچه, ذرت, پنیر و تخم مرغ

پنکیک گوشت, پنکیک خوشمزه, آموزش آشپزی

دستور تهیه پنکیک گوشت به پیازچه, ذرت, پنیر و تخم مرغ

مواد لازم

1 کنسرو 340 گرمی ذرت شیرین

6 پیازچه

1 فلفل تند تازه

2 تخم‌مرغ بزرگ

200 گرم پنیر کلبه

150 گرم آرد سبوس‌ مخمردار

50 میلی‌لیتر شیر با چربی متوسط

روغن زیتون

4 ورق بیکن گوشت دودی (بجایش از ژامبون هم می‌شود استفاده کرد)

4 موز کوچک

سس تاباسکو (فلفل تند)، اختیاری

روش تهیه

محتویات کنسرو ذرت شیرین را داخل کاسه‌ای بریزید. پیاز و فلفل را خرد کنید. می‌توانید دانه‌های فلفل را هم جدا کنید. بعد این‌ها را به همراه تخم‌مرغ، پنیر کلبه و آرد به کاسه اضافه کنید و به هم بزنیدشان. آرام آرام شیر را اضافه کنید و دوباره به هم بزنید و در انتها به عنوان چاشنی نمک دریایی و فلفل سیاه اضافه کنید.

ترجیح می‌دهم در هر نوبت تنها دو پنکیک درست کنم تا همزمان آماده شوند. تعداد بیشتر باعث می‌شود که آنهایی که اول پخته‌اید از دهان بیفتند. یک ماهی‌تابه بزرگ نچسب را روی شعله متوسط گذاشته و سطحش را با یک دستمال آشپزخانه چرب کنید. یکی از ورق‌های بیکن یا ژامبون را روی ماهی‌تابه گذاشته و به محض اینکه چربی‌هایش شروع به تبخیر کردند، آن را در تکان‌دهید تا به ظرف نچسبد.

دو ملاقه‌ی کوچک از آن مایع کاسه را در گوشه‌ای از ماهیتابه ریخته و به آرامی پهنش کنید. با برش‌های مورب، یکی از موزها را به چهار قسمت تقسیم کرده و داخل ماهی‌تابه بیندازید تا سرخ شوند و رنگ‌شان که طلایی شد برشان گردانید. پنکیک‌تان که طلایی شد، آن را هم برگردانید. شعله را طوری تنظیم کنید که محتویات ماهی‌تابه همگی با هم آماده شوند، این یکی از هنرهای آشپزی است.

دستور تهیه پنکیک گوشت به پیازچه, ذرت, پنیر و تخم مرغ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *