درمان جوش های سرسیاه و سرسفید

جوش های سرسیاه, جوش صورت, جوش های سرسفید

درمان جوش های سرسیاه و سرسفید

باریک بین گفت: برای درمان جوش های سرسفید یا سرسیاه، درمان های دارویی مانند کرم های لایه بردار ترتینوئین و ژل آداپالن نیز وجود دارد که باید توسط پزشک متخصص تجویز شود.

وی افزود: گاهی نیز از روش های درمانی کمکی مانند روش پاکسازی منافذ پوست با اسید میوه و استفاده از دستگاه میکرودرم آبریژن برای از بین بردن جوش های سرسیاه و سرسفید صورت، استفاده می شود.

باریک بین گفت: استفاده از این روش ها برای پیشگیری از عوارض جانبی حتما باید توسط متخصص پوست و مو انجام شود.

متخصص پوست و مو و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران گفت: استفاده از کرم های مرطوب کننده چرب و همچنین کرم های ضدآفتاب چرب برای افراد دارای پوست چرب و مستعد آکنه، موجب افزایش جوش های سرسیاه صورت می شود.

بهروز باریک بین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین برخی از عادت ها مانند آرایش نامناسب صورت، موجب تشدید جوش های سرسیاه یا سرسفید صورت موسوم به کومدون در افراد می شود.

وی خاطرنشان کرد، جوش های سرسیاه یا سر سفید یکی از انواع جوش های غرور جوانی است که به دلیل مسدود شدن منافذ پوست، منتهی به فولیکول مو می شود.

این استاد دانشگاه اظهار داشت: افراد دارای پوست چرب و مستعد آکنه باید از کرم های مرطوب کننده و ضدآفتاب بدون چربی استفاده کنند.

کرم هایی که باعث افزایش جوش های سرسیاه می شوند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *