خواص و فواید چای سیاه + مضرات چای + تاریخچه چای

چای سیاه, چای

چای (1)

افرادی که چای می‌نوشند، می‌توانند به طور کلی سبک زندگی سالم‌تری داشته باشند. در کنار عواملی مانند رژیم غذایی سالم و ورزش، نوشیدن چای می‌تواند نقش مثبتی در پیشگیری از ابتلا به بیمار‌ی‌های قلبی ایجاد کند.

افرادی که چای می‌نوشند – یک تا سه فنجان در روز – نسبت به داوطلبان دیگر ۳۵ درصد احتمال کمتری دارد به بیماری قلبی مبتلا شوند. همچنین این افراد سطوح پایین‌تری از رسوب کلسیم در رگ‌های خود داشتند.

چای حاوی فلاونید است

فلاونیدها مولکول‌هایی هستند که به مبارزه در مقابل التهاب‌ها کمک می‌کنند.می‌دانید که التهاب‌های کوچک می‌توانند باعث بروز مشکلات قلبی عروقی بشوند، اما مصرف چای نقش مهمی در پیشگیری از این مشکلات بازی می‌کند.

چای نمی‌گذارد خوابمان ببرد

چای هم مانند قهوه حاوی کافئین (یا تنین) است، کافئین مولکولی است که به جلوگیری از به خواب رفتن افراد حساس، به خوبی شناخته شده، است.در مواردی که برای به خواب رفتن مشکل دارید، بهتر است از ساعت 4 بعد از ظهر به بعد چای ننوشید یا از چای بدون کافئین (بدون تنین) استفاده کنید.

چای (1)

کافئین زدایی چای

خیلی ساده است، کافئین جزء اولین مولکول‌هایی است که در آب دم می‌کشد؛ بنابراین کافیست، چای را در مقدار بسیار کمی آب به مدت یک دقیقه دم کنید، سپس این دم کردۀ اولیه را دور بریزید (به این ترتیب 80 درصد کافئین چای از بین می‌رود). سپس، چای را در یک فنجان بزرگ آب به طور معمول دم کنید. این دم کردۀ دومی، بدون کافئین (یا بدون تنین) است.

کالری چای

به طور دقیقتر، چای بدون شیر و شکر حاوی 0 تا 2 کالری انرژی است.

زنان باردار باید مصرف چایشان را کم کنند

باز هم مشکل بر سر همان کافئینی است که در چای یا قهوه وجود دارد. البته باید بدانید که کافئین موجود در چای خیلی کمتر از کافئین موجود در قهوه است.

چای (3)

آیا چیزی درباره چای چوپان می دانید؟

«چای چوپان» یکی از گیاهان موثر در درمان سرماخوردگی است.

نام علمی این گیاه «Stachyslavandulifolia» بوده و از خانواده «Lamiaceae» است.

چای چوپان، گیاهی معطر است، با خاصیت آرام بخشی، نشاط آور، تقویت کننده اعصاب و در درمان افسردگی مفید بوده، همچنین برای شستشوی کلیه و مثانه مناسب است.

چای‌چوپان از نظر طب سنتی گرم و خشک است.

این گیاه در ارتفاعات کم و متوسط رشد کرده و فصل رویش آن از اواسط اردیبهشت تا اواخر خرداد است. این گیاه دارای خاصیت ضد درد برای دردهای مفصلی، سردرد، سرگیجه، دردهای عصبی و رماتیسمی بوده و دارای ویژگی انرژی‌زایی و نشاط انگیزی است. با توجه به این موضوع برای افراد افسرده و کم حوصله بسیار مناسب است.

این گیاه در درمان بیماری‌های معده و روده که منشا روانی دارند و همچنین بیماری‌های اسهال توام با تحریکات عصبی، نقش موثر و آرام بخشی داشته و در تنظیم اعمال گوارشی و تقویت کبد به ویژه در کمک به هضم غذا نقش پررنگی دارد.

این گیاه دارویی ضد کرم معده و روده بوده و همچنین ادرارآور، قاعده‌آور و خلط آور است.

چای چوپان در درمان کزاز، اسهال و اسهال خونی موثر است؛ همچنین بهترین دارو جهت درد دنبالچه، درد پشت و گردن و خشکی گردن است و برای درمان تب و اثر نیش سمی حشرات به کار می‌رود.

این گیاه دارویی از خونریزی مغزی جلوگیری می‌کند.

چای چوپان در درمان فلج و سیاه سرفه موثر بوده و درمان کننده بیماری مننژیت است. این گیاه برای کم خونی مفید بوده و اشتهاآور است، علاوه بر این در رفع افسردگی و درمان بی‌خوابی نقش داشته ضمن اینکه معجزه‌ای برای درمان سرماخوردگی به شمار می‌رود.

چای (2)

مضات چای چوپان

مصرف زیاد چای چوپان، باعث سقط جنین در زنان باردار می‌شود.

روش مصرف چای چوپان

یک قاشق مربا خوری چای کوهی را در یک لیوان آب جوش ریخته و روی آن رابه مدت 20 دقیقه پوشانده تا دم بکشد؛ چای صاف کرده را می‌توان با کمی عسل استفاده کرد.

با تشکر از شهرام امیرمرادی متخصص گیاهان دارویی

مضرات چای

کافئین که در چای یا قهوه وجود دارد، مولکولی است که باعث رها شدن اسفنکتر تحتانی مری می‌شود، این امر باعث بازگشت یا بالا آمدن اسیدهای معده خواهد شد.

خطر بروز سرطان مری با مصرف زیاد چای افزایش می یابد. کانالی که معده را به دهان ربط می دهد به تغییر ناگهانی دما حساس است.

یکی از مهم ترین عوارض جانبی این نوشیدنی، کندی در لخته شدن خون است.

اختلال در سیستم ادراری از دیگر مضرات مصرف زیاد چای است. در این شرایط مثانه سنگین می شود و فرد مرتب نیاز به تخلیه مثانه پیدا می کند.

یکی دیگر از مضرات چای، بروز لکه های قهوه ای روی دندان و آسیب دیدگی لثه است.

مصرف زیاد چای، مانع از دفع فلوراید می شود. یکی از تاثیرات سوء افزایش فلوراید، افزایش شکستگی استخوان است. فلورین باعث ضعیف شدن استخوان می شود و در نتیجه احتمال شکستگی استخوان در فرد افزایش می یابد.

مصرف بالای چای که حاوی آلومینیوم است، می تواند یکی از علت های بروز آلزایمر باشد.

این نوشیدنی سرشار از تانن است و مصرف منظم آن در سیستم گوارشی اختلال ایجاد می کند و منجر به ناراحتی هایی مانند اسهال، یبوست و … می شود.

به علت اگزالات موجود در آن، این نوشیدنی باعث ایجاد سنگ کلیه می شود. مصرف زیاد اگزالات روی سلامت کلیه ها تاثیر می گذارد.

چای (2)

آنچه درباره چای نمی دانستید! (تاریخچه چای در ایران)

«ما به آدم‌های زیادی مدیونیم که ممکن است خودمان ندانیم. آنها که از دستمان دلگیرند اما بزرگوارانه به رویمان نمی‌آورند و نیمه تاریک روحمان را جار نمی‌زنند؛ آنها که مراقبمان هستند، حتی وقتی روحمان خبر ندارد؛ آنها که زمین خوردند تا ما فکر کنیم «آره! زدیم!»؛ آنها که… ما مدیون حاج‌محمدمیرزا قاجار قوانلو هم هستیم.»

برخی می‌گویند به هند که سفر کرد مقداری دانه چای را در عصایش پنهان کرد و آورد. کسان بیشتری اما بر این باورند که آشکارا نه فقط بذر که با خودش چایکار آورد و با توسعه این صنعت در ایران برای میلیون‌ها نفر لذت نوشیدن چای و برای هزاران نفر کار و شغل و زندگی آفرید.

دانش‌آموخته سوربن فرانسه بود و دیپلمات اما جانش را در راه صنعت چای داد. وقتی از هند برمی‌گشت در نزدیکی بوشهر اتومبلیش ته دره رفت و جان باخت. مرگی البته مشکوک. جز او یک ژاندارم، یک مامور انگلیسی و راننده عرب هم در خودرو بودند. مامور انگلیسی زخم جزئی برداشت و راننده عرب که خراش برداشته بود، بعد از ترخیص از بهداری مفقود شد! می‌گویند کاشف‌السلطنه عملاً انحصار صددرصد واردات چای به ایران توسط انگلیسی‌ها را شکست و تاوانش را داد.

مظفرالدین شاه احتمالا مثل بسیاری از ما در رگ‌هایش جز خون، چای هم شناور بوده که حاج‌محمدمیرزا را مامور کشت و توسعه این کار کرد. لابد وقتی اولین فنجان چای لاهیجان را نوشیده، دستی به سبیل‌های ملوکانه‌اش کشیده و گفته: «خوشمان آمد. ما به تو لقب کاشف‌السلطنه را عطا می‌کنیم!»

کاشف‌السلطنه وصیت کرده بود او را مشرف به مزارع چای، زیر سنگی سیاه و بدون حفاظ به خاک بسپارند. مثل نگهبانی که حتی با استخوان‌هایش هم می‌خواهد مراقب میراثی باشد که جا گذاشته. چند چینی که با او به ایران آمده بودند، حتی پس از مرگش صنعت کاشت و برداشت و فرآوری چای را ادامه دادند از آن جمله «تن های چو» که بعدها با ایرانیان وصلت کرد و ماندگار شد و اسمش را گذاشت «حاج محمد کاتوزی».

اگر گذرتان به لاهیجان افتاد حتماً سری به موزه چای در مسیر تله‌کابین بزنید. لذتی که چای به من بخشیده، خیلی‌ها نبخشیده‌اند! برای همین مثل راهبی که رسیده باشد به محضر بودا، بر مقبره‌اش ظاهر شدم. از او گر چه به عنوان نویسنده و اصلاحگر و آزادیخواه یاد می‌شود اما مهم‌ترین قدمش ایجاد کسب و کار در سرزمینی است که «بیکاری» چنگ انداخته به صورت بهشتی‌اش.

چای (3)

حکایت چای وارداتی و آنها که از روی سودجویی و خیانت دامن به این ماجرا زدند و عملاً کمر چایکاران شمالی را شکستند، داستان پر آب چشمی است…  که بماند!

وقتی فنجانی چای را با لذت می‌نوشید، استخوان های مردی در لاهیجان از شادی سرشار می‌شوند.»

گردآوری: www.sadek.ir

خواص و فواید چای سیاه + مضرات چای + تاریخچه چای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *