خواص و فواید لیموترش + مضرات لیموترش + خواص پوست لیموترش

لیموترش, خاصیت های لیموترش

لیموترش

لیموترش حاوی ویتامین C، پلی فنولها و آنتی اکسید آنهاست که در تقابل با رادیکالهای آزاد سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و می توان آن را به عنوان عامل سلامت بخشی برای پیشگیری از سرطان و سایر بیماریها نام برد.

رفع بوی بد دهان

لیموترش بوی بد دهان را از بین برده و نفس را تازه و خوشبو می‌کند. اصلا به تبلیغات منفی مبنی بر خطر آب لیموترش برای مینای دندان توجه نکنید زیرا مخلوط کردن میزان اندک آب لیموترش با آب کاملا بی‌ضرر است.

میوه‌ای که شیمی‌ درمانی می‌کند

ﻣﺤﺼﻮﻟﯽ ﻣﻌﺠﺰﻩ‌ﮔﺮ ﺩﺭ ﻧﺎﺑﻮﺩﯼ ﺳﻠﻮﻝ‌ﻫﺎﯼ ﺳﺮﻃﺎﻧﯽ که ۱۰,۰۰۰ ﺑﺎﺭ ﻗﻮﯾﺘﺮ ﺍﺯ ﺷﯿﻤﯽ ﺩﺭﻣﺎﻧﯽ ﻋﻤﻞ ﻣﯽ‌ﮐﻨﺪ. ﺑﺴﯿﺎﺭﯼ ﺍﺯ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺭ ﺍﺛﺮ ﺳﺮﻃﺎﻥ ﻣﯽ ﻣﯿﺮﻧﺪ ﺩﺭﺣﺎﻟﯿ ﮑﻪ ﺍﯾﻦ ﺭﺍﺯ ﻫﻤﭽﻨﺎﻥ ﺣﻔﻆ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﺗﺎ ﻣﻨﺎﻓﻊ ﺷﺮﮐﺖ ﻫﺎﯼ ﺩﺍﺭﻭﺳﺎﺯﯼ ﺑﻪ ﺧﻄﺮ نیفتد.

ارزانترین نوشیدنی‌ سم‌زدا

لیموترش به بدن شما کمک می‌کند تا با اثرات منفی افزایش سن روی پوست مقابله کند. این میوه با خاصیت آبرسانی بالا، چشمه جوانی شما را خروشان تر می‌کند. شاید هیچوقت با اطمینان نشود مواد غذایی و مکمل‌هایی را مصرف کرد که پاکسازی بدن از تمام سموم را تضمین کند اما قطعا لیموترش بهترین خوراکی است که می‌تواند به دفع سموم از بدن کمک کند.

تاثیر لیموترش در کاهش تهوع خانم های باردار

افرادی که دچار تهوع هستند مانند کسانی که شیمی درمانی می کنند و همچنین خانم های باردار که تهوع دوران بارداری دارند مصرف آب لیموترش و بوئیدن پوست آن به کاهش تهوع کمک می کند.

فواید مصرف ‫‏لیموترش‬ با غذا:

1 – جذب آهن و ‫درمان کم خونی‬

2 – کمک به افزایش گردش خون در بدن

3-همچنین آب لیمو ترش که ماده ای خنک کننده (سرد کننده) است باعث از بین بردن سموم میکروب بیماری هایی مانند دیفتری، حصبه و برخی امراض مهلک و خطرناک می شود؛ ترشح صفرا را افزایش می دهد و در رفع یرقان(زردی) و دفع سنگ های کوچکی که در مجاری ادرار گیر می کنند موثر است و ضروری است در تمام وعده های غذایی مصرف شود.

مضرات لیموترش

در افرادی که مشکل کلیه دارند و به دنبال مشکل کلیه پتاسیم خون آنها افزایش پیدا می کنند نباید از مرکبات به خصوص لیموترش استفاده کند.

ترکیب لیمو ترش با آب گرم خاصیت اسیدی ان را افزایش می دهد و می تواند به ماده ای مخرب برای دندان ها تبدیل شود.

خواص پوست لیموترش

فلاونوییدهای پلی‌فنول موجود در پوست لیمو باعث کاهش سطح کلسترول خون می‌شود که در بهبود سلامت قلب مفید است. از طرفی وجود پتاسیم در پوست لیمو باعث حفظ فشارخون در سطح مناسب می‌شود. بدین ترتیب پوست لیمو از بیماری‌های قلبی، حمله قلبی و ابتلا به دیابت جلوگیری می‌کند.

پوست لیمو همچنین برای بهداشت دهان و دندان مفید است. کمبود ویتامینC مشکلاتی نظیر خونریزی لثه، اسکوروی و التهاب لثه را به وجود می‌آورد. پوست لیمو سرشار از اسیدسیتریک می‌باشد که می‌تواند کمبود ویتامینC موجود را تامین کند و علاوه بر آن با مشکلات شناخته‌شده دهان و لثه به مبارزه بپردازد.

پوست لیمو در کاهش وزن نیز موثر است. پوست لیمو دارای اجزای ترکیب‌کننده‌ای است که به‌عنوان پکتین شناخته شده است و مسئولیت کاهش وزن بدن را به عهده دارد.

پوست لیمو در جلوگیری از مشکلات پوستی نظیر چین و چروک، آکنه، رنگدانه‌ها و لکه‌های تیره نقش دارد؛ چرا که رادیکال‌های آزاد نقش بسیار مهمی در این فرایند بازی می‌کنند و پوست لیمو سرشار از آنتی‌اکسیدان است و تا حد زیادی در سم‌زدایی پوست نقش دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *