خواص و فواید جلبک های دریایی و خوراکی

جلبک دریایی, خوراکی

خواص و فواید جلبک های دریایی و خوراکی

بر اساس مقالات علمی، محققان خواص بسیاری را برای جلبکهای خوراکی برشمرده‌اند که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

برای سلامت پوست مفید است و پوست را در ترمیم عوارض اشعه ماورا بنفش خورشید یاری می‌دهد.

بررسی های متعددی در اروپا، آمریکا و ژاپن نشان داده که کلرلا به بدن کمک می‌کند تا سموم شیمیایی نظیر دی اکسین‌ها راحت‌تر از بدن دفع شوند. دی اکسین‌ها از جمله سموم بسیار پایدار موجود در محیط زیست تلقی می‌شوند که بعنوان تولید جانبی در فاضلاب‌ها، سموم دفع آفات کشاورزی، حشره‌کشها و نیز در کنار بسیاری از صنایع نظیر تولید کاغذ، صنایع PVC و صنایع جانبی که از پروسه کلرینه کردن در آنها استفاده می‌شود، تولید می‌شوند.

میزان بالای کلروفیل آن برای بهبود وضعیت دستگاه گوارش و رفع یبوست موثر است. ضمنا کلروفیل در درمان کم خونی، نوع هیپوکروم موثر است.

کلرلا با تقویت سیستم دفاعی بدن مانع موفقیت ویروس‌ها، باکتری و مواد شیمیایی می‌شود.

کلرلا خاصیت قلیایی دارد و به متعادل نگه داشتن PH بدن کمک می‌کند. به دلیل رعایت نشدن رژیم غذایی سالم مانند استفاده از فست فود، غذاهای بیش از اندازه پخته شده، غذاهای فرآوری شده و نوشابه‌ها، میزان PH خون و مایعات بدن اغلب افراد متعادل نیست. اغلب بیماری‌ها در محیط اسیدی بیشتر بروز می‌کند اما در محیط قلیایی دوام نمی‌آورند.

ید و آهن موجود در آن در عملکرد درست غده تیروئید موثر است.

به شادابی و رنگ طبیعی مو کمک می‌کند.

دارای درصد بالایی از انواع پروتئین و اسیدهای عالی ضروری است.

چربی کلرلا بسیار اندک بوده و کم کالری است. از سوی دیگر با کنترل اشتها در کنترل وزن بدن مفید است.

کلرلا غنی از فیبر است به همین جهت برای کنتترل وزن و بهبود دستگاه گوارش مناسب است.

تحقیقات حاکی از افزایش سطح پروتئین آلبومین در خون با استفاده مرتب از کلرلاست. آلبومین یکی از باارزش‌ترین عوامل انتقال ویتامین‌ها، املاح معدنی، اسیدهای چرب غیراشباع، هورمونها و سایر مواد و ترکیبات با ارزش در کل سیستم بدن است.

کلرلا دارای خاصیت ضد تومور و ضد التهاب است و خصوصا در سنین بالا و کهولت یکی از برترین تقویت کننده‌های رشد سلولی و کسب سلامتی در انسان هستند.

گفتنی است، کلرلا یک محصول دارویی نیست و در کمپانی‌های داروسازی تولید نمی‌شود بلکه محصول یک فعالیت کشاورزی است.

خواص و فواید جلبک های دریایی و خوراکی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *