خانم های لاغر همیشه این 6 ماده غذایی را میخورند

بادام, گلابی, شیر, تخم مرغ, مواد غذایی لاغرکننده

می خواهیم مواد غذایی سالمی که برای شما خوب است را به شما پیشنهاد  کنیم. اگر شما در از دست دادن وزن خود جدی هستید این مواد برای سلامتی شما خوب است،مواد فاقد چربی،کم کربوهیدرات و فاقد گلوتن و تکه ایی ازنان شیرینی میوه ایی و لی ما تنها 6ماده ی غذایی رابه جای مواد گفته شده به شما معرفی می کنیم.

مواد غذایی لاغرکننده

 1.گلابی

یک عدد گلابی در روز ممکن است باعث چاقی شما شود، بنا به تحقیقات اخیر مجله تغذیه و صنایع غذایی , این مطالعه نشان می دهد کسانی که  این میوه را به طور منظم مصرف می کنند 35%کمتر نسبت به کسانی که این میوه را مصرف نمی کنند به چاقی مبتلا می شوند حتی اگر هر دو گروه سطح فعالیت یکسانی داشته باشند. گلابی دارای فیبر بالایی می باشد که مطالعات نشان می دهد این ماده به کاهش وزن  کمک می کند.

مواد غذایی لاغرکننده

2.بادام:

یک روز بدون میان وعده مانند خوردن یک ساندیچ بدون کره یا بادام زمینی خسته کننده است. تحقیقاتی که در مجله ی بین المللی چاقی انجام شد چراغ سبزی را در مورد بادام زمینی نشان داد. این مطالعه می گوید افرادی که هر روز 70 عدد بادام (علاوه بر رعایت رژیم غذایی کم کالری)می خورند 18% از وزن بدن خود را در 6 ماه کم می کنند. محققان می گویند این ماده غذایی حاوی چربی اشباع نشده،پروتیین و فیبر است که احساس سیری را طولانی تر می کند. البته به شرط آنکه بادام بدون نمک و خشک باشد.

مواد غذایی لاغرکننده

3.چای سبز:

مطالعات نشان داده شده که چای سبز برای سلامتی مفید است و از بیماری های قلبی؛سرطان ودیابت نوع2 جلوگیری می کند. محققان تغدیه بالینی از مجله ی امریکا دریافته اند افرادی که چای سبز مصرف می کنند حدود 3پوند در 12 هفته از دست می دهند حتی اگر آنها یک سری تغییرات در رژیم غذایی خود ایجاد کرده باشند. در حال حاضر شما می توانید از دست دادن وزن خود از این طریق را به لیست خود اضافه کنید. همچنین در مصرف کنندگان چایی کاهش توده بدنی کاهش نسبت دور کمر به باسن کاهش چربی بدن بیشتر از مصرف کنندگان غیر چایی می باشد.محققان دریافته اند کافیین و کاتچین (نوعی آنتی اکسیدان موجود در چایی) افزایش سوختن کالری، افزایش اکسیداسیون چربی را تا 24ساعت بعد مصرف کاهش می دهد.

مواد غذایی لاغرکننده

4.سس سالسا:

خبر خوب، طرفداران فوق العاده گرم سالسا: عنصر زبان سوز مورد علاقه شما می تواند آتش سوخت و ساز بدنتان را زیاد کند. تحقیقات ارائه شده در انجمن بیوفیزیکی در نشست سالانه سال 2015 نشان داد که افزودن کپسایسین (ماده ایی که دلیل تندی فلفل است) به یک رژیم غذایی با چربی بالا مانع افزایش وزن می شود. این مطالعه خاص بر روی موش انجام شد، اما تحقیقات قبلی بر روی انسان مصرف مکمل کپسایسین یافته های مشابه به همراه داشت. این ترکیب به نظر می رسد تا توانایی بدن را برای سوزاندن چربی و تبدیل آن به انرژی را افزایش دهد.

مواد غذایی لاغرکننده

5.شیر:

ما می دانیم که شما به چی فکر می کنید،این خیلی خوب است که درست باشد!!! تحقیقات مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان داده است که زنانی که هر روز حداقل یک وعده های شیر کامل یا پنیر خوردن کاهش خطر ابتلا به اضافه وزن نسبت به زنانی کهاین کار را نمی کنند داشته باشد. در حالی که تحقیقات بیشتر در این مورد نیاز است، نویسندگان این مطالعه معتقدند مواد لبنی پر چرب ممکن است رضایت بخش تر باشد،اما باعث می شود که از مواد دیگر مفید کمتر استفاده کنید. اسیدهای چرب درمواد لبنی نیز ممکن است در تنظیم هورمون ها و به نوعی سرعت سوخت و ساز  نقشی ایفا کنند.

مواد غذایی لاغرکننده

6.تخم مرغ:

فورا یک دانه تخم مرغ بر روی اجاق قرار دهید تا بپزد!!!!یک مطالعه در مجله کالج آمریکایی تغذیه منتشر شده نشان می دهد که خوردن تخم مرغ برای صبحانه (به جای نان شیرینی حلقوی یا غلات) گرسنگی و پرخوری را در تمام روز نگه می دارد .پروتئین کمک می کند تا شما را در بخشی سیری باقی بمانید چرا که حرکت معده را از طریق کربوهیدرات آهسته ترمی کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *