تاثیر و فواید خوردن صبحانه برای بچه ها و دانش آموزان

صبحانه, دانش آموزان, کودکان

تاثیر و فواید خوردن صبحانه برای بچه ها و دانش آموزان

صبحانه مهمترین وعده غذایی روزانه است وبه دلایل مهمی هرگز نباید از برنامه غذای کودکان حذف شود.

به گزارش مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران کودکانی که صبحانه مصرف می کنند نیازهای تغذیه ای روزانه خودرا تامین کرده و وزن مطلوب خود را حفظ می کنند همچنین این کودکان علاوه برمیزان کلسترول خون پایین از  سیستم ایمنی قوی تری برخوردارند وکمتر بیمار می شوند.

براساس این گزارش راه های فراوانی برای طراحی یک الگوی غذایی سالم وجود دارد و اصلی ترین این راه ها شامل مواردی همچون مصرف غذاهای گیاهی، گنجاندن غلات متنوع به خصوص غلات کامل در برنامه غذایی می شود.

بر اساس اعلام مرکز تحقیقات غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران دربرنامه غذایی ازبرنج ، ماکارونی، ذرت و نان های سبوس دار به عنوان بخش اصلی غذا استفاده کنید وسبزیجات ومیوه ها وگوشت ولبنیات نیز حتماً استفاده شود.

همچنین در صورت اجتناب از  مصرف برخی غذاها مطمئن  شوید که کمبود موادمغذی ناشی از حذف آن از طریق غذاهای دیگر آن گروه و یا سایر گروه ها تامین می شود، به عنوان مثال : اگر عدم تحمل به لاکتوز (قندشیر) دارید ونمی توانید آن را مصرف کنید مواد غذایی حاوی کلسیم را جایگزین کنید.

گفتنی است  بعضی از منابع کلسیم شامل مواردی همچون ماست، شیر، پنیر، کنسرو ماهی، سوپ شیر

سبزیجات برگ سبز تیره مانند اسفناج می شود همچنین برخی از منابع مانند گوشت های بدون چربی ( به خصوص گاو) ،جگر، دل وقلوه، ماهی ساردین، اسفناج و لوبیای خشک پخته شده وعدس حاوی میزان زیادی آهن است که پیشنهاد می شود در برنامه غذایی روزانه به خصوص صبحانه گنجانده شود.

فواید خوردن صبحانه برای بچه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *