بهترین زمان برای خوردن غذا (صبحانه, ناهار و شام)

غذا, صبحانه, ناهار, شام

بهترین زمان برای خوردن غذا (صبحانه, ناهار و شام)

برای پیشگیری از اضافه وزن شام را حداقل 3 ساعت قبل از زمان خواب میل کنید.

زمان غذا خوردن همانند آنچه می‌خوریم، مهم است زیرا برای هضم غذا و جذب مواد مغذی، بدن نیاز به زمان دارد. درصورتی ‌که زمان‌بندی برای صرف غذا مناسب باشد، بدن می‌تواند مواد غذایی را بهتر جذب کند. بیشتر افرادی که زندگی پرمشغله ای دارند، در زمان نامناسب غذا می خورند و حتی  از خوردن صبحانه نیز صرف‌ نظر می‌کنند! کارشناسان درباره زمان ایده آل غذا خوردن نظراتی دارند که در ادامه می آید.

_ زمان ایده آل برای خوردن صبحانه

زمان ایده آل برای صرف  صبحانه که اولین وعده غذایی روز است، بین7 تا 8 صبح است.

اما اگر بعد از ساعت 8 بیدار شدید چه؟

سعی کنید تا قبل از ساعت 10 صبحانه خورده باشید. دیرتر از آن در وعده ناهار تداخل ایجاد می‌کند و بعد از ساعت 3 مجدد احساس گرسنگی می‌کنید. علت ریشه‌ای همه این مشکلات،  به موقع نخوردن صبحانه  است.

زمان ایده آل  را چگونه باید محاسبه کرد؟

باید این قانون را همیشه به یاد داشته باشید که  اولین وعده غذایی روز باید دقیقا نیم ساعت بعد از بیدار شدن از خواب صرف شود.

 

_ زمان ایده آل برای خوردن ناهار

این وعده غذایی باید بین  ساعت 12:30 تا 14 صرف شود و در واقع، 13 بهترین زمان برای خوردن ناهار است.

اگر  ناهار دیر بخوریم چه؟

حتی اگر دیر شود، سعی کنید  ناهار را قبل از ساعت 4 خورده باشید. زیرا با احساس گرسنگی، عصبانی ، نا امید و بدون دلیل دچار خستگی می‌شوید. زمان ایده آل برای ناهار خوردن 4 ساعت بعد از صرف وعده صبحانه است. فاصله بین صبحانه و ناهار نباید بیش از 4 ساعت باشد.

_ زمان ایده آل برای خوردن شام

سالم‌ترین عادت صرف  شام تا ساعت 18:30 است. اگر به هر دلیلی مجبورید شام را به عقب بیندازید از ساعت 22 دیرتر نشود.از خوردن تنقلات در نیمه ‌شب بپرهیزید زیرا با برنامه کاهش وزن تداخل ایجاد خواهد کرد.

نکته : آنچه باید به خاطر بسپارید این است که برای پیشگیری از اضافه وزن شام را حداقل 3 ساعت قبل از زمان خواب میل کنید.این یعنی  اگر ساعت 22  می‌خوابید، شام خود را قبل از ساعت  19 میل کنید.

بهترین زمان برای خوردن غذا (صبحانه, ناهار و شام)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *